Наредба за турнир по футбол на малки врати (мъже) за купата на \"Иван Сергеевич Аксаков\" - 2013г.

НАРЕДБА

за турнир по футбол на малки врати (мъже)

 за купата на "Иван Сергеевич Аксаков"

1.Цел

Основна цел на турнира е популяризирането на футболната игра и излъчване на призьор за купата"Иван Сергеевич Аксаков".

2.Място и време на провеждане.

чл.1.Турнирът ще се проведе за времето от 31.03.2013г.до 02.06.2013г./всяка неделя в продължение на десет седмици/ на спортната база в гр.Аксаково, като от 10.00ч. ще се играят по четири футболни срещи от първа група и от 11.00ч. ще се играят четири футболни срещи от втора група.

3.Условия за участие и правила.

чл.2.В турнира участват отбори по седем до двадесет състезатели.

чл.3.Промени в заявения списък могат да се извършват до 12.04.2013г.,като представения списък може да се допълва до 20 състезателя.Състезател,играл в един отбор,се счита за нередовен ,ако впоследствие играе от името на друг отбор.

чл.4.От отборите се изисква в деня на първата среща да предоставят списък с името и играчите на отбора ,заверен от капитана и съдържаш подписите на състезателите,деклариращи,че носят отговорност при възникване на здравен инцидент.

Чл.5 В списъка не се допускат състезатели картотекирани през настоящия сезон в „В”, „Б”, „А” ПФГ към БФС.

чл.6.Съставът на играчите ,които играят в мача ,за всеки отбор е от шест полеви състезателя и един вратар,играещ с ръце.Минималния брой на играчите от един отбор на терена не може да бъде по-малък от четири състезателя.

чл.7.Позволяват се неограничен брой смени от предварително заявените играчи ,като смените стават при спряна игра/след обаждане на съдията/ и през зоната за смени,т.е. където централната линия пресича тъч-линията.

чл.8.Времетраенето на мачовете е две полувремена по 25минути с до пет минути почивка между тях.

чл.9.Страничното хвърляне /тъч/ се изпълнява чрез подаване на топката с крак от мястото ,където тя е напуснала терена.От странично хвърляне не може директно да се отбележи гол.Когато топката е излязла в аут ,играч я вкарва в игра с крак от зоната на наказателното поле.

чл.10.При втори жълт картон /в един мач/ или директно червен ,провинилия се състезател се отстранява от игра и отбора му доиграва срещата в непълен състав.При груби или брутални действия на провинилия се и по доклад на главния съдия ,играчът може да бъде отстранен за определен брой срещи или до края на турнира.

чл.11.При свободни удари противниковите играчи трябва да се намират най-малко на пет метра от топката.Наказателен удар/ дузпа/ се отсъжда ,когато потърпевшия отбор извърши нарушение в собственото си наказателно поле,което според правилата на футболната игра е пряк свободен удар.Засади не се отсъждат.

чл.12.За не указаните в тази наредба случаи важат стандартните правила на футболната игра и наредбата за първенствата и турнирите на БФС.

4.Система за провеждане,класиране и програма.

чл.13.В първия кръг участващите 16 тима са разделени в две групи от по 8 отбора /по жребий изтеглен на 24.02.13г./,които играят помежду си по кръговата система,като за втория кръг се класират първите четири отбора от всяка група.Програмата за провеждане на турнира е следната:

Първа група

Втора група

31.03.2013г.-10ч.

31.03.2013г.-11.00ч.

 

ФК "Олимп" - ФК "Колчестър"

ФК"Левски" - ФК"Черно дере"

ФК "Ветерани" - ФК "Мала Ноча"

ФК"Ботев" - ФК"Аякс"

ФК "Каталунци" - ФК " Ферплей"

ФК"Сигурност" - ФК " Ливърпул"

ФК "Хемус" - ФК "Валенсия"

ФК"Пластхим" - ФК "Надежда"

 

07.04.2013г.-10ч.

07.04.2013г.-11.00ч.

Фк "Олимп" - ФК "Мала Ноча"

ФК"Левски" - ФК "Аякс"

ФК "Колчестър" - ФК "Ферплей"

ФК"Черно дере"- ФК "Ливърпул"

ФК "Ветерани" - ФК"Валенсия"

ФК"Ботев" - ФК " Надежда"

ФК "Каталунци" - ФК"Хемус"

ФК"Сигурност" - ФК"Пластхим"

 

14.04.2013г.-10ч.

14.04.2013г.-11ч.

ФК "Олимп" - ФК "Ферплей"

ФК "Левски" - ФК "Ливърпул"

ФК "Мала Ноча"-ФК "Валенсия"

ФК "Аякс" - ФК"Надежда"

ФК "Колчестър" - ФК "Хемус"

ФК "Черно дере"- ФК"Пластхим"

ФК "Ветерани" - ФК "Каталунци"

ФК "Ботев" - ФК "Сигурност"

 

21.04.2013г.-10ч.

21.04.2013г.-11ч.

ФК "Олимп" - ФК "Валенсия"

ФК"Левски" - ФК" Надежда"

ФК "Ферплей" - ФК"Хемус"

ФК"Ливърпул" - ФК "Пластхим"

ФК"Мала Ноча"-ФК"Каталунци"

ФК"Аякс" - ФК"Сигурност"

ФК"Колчестър"- ФК"Ветерани"

ФК"Черно дере"-ФК"Ботев"

 

28.04.2013г.- 10ч.

28.04.2013г.- 11ч.

ФК"Олимп" - ФК "Хемус"

ФК"Левски"-ФК"Пластхим"

ФК"Валенсия"-ФК"Каталунци"

ФК"Надежда"-ФК"Сигурност"

ФК"Ферплей"-ФК"Ветерани"

ФК"Ливърпул"-ФК"Ботев"

ФК"Мала Ноча"-ФК"Колчестър"

ФК"Аякс" - ФК"Черно дере"

 

04.05.2013г.-10ч.

04.05.2013г.-11ч.

ФК"Олимп"- ФК"Каталунци"

ФК"Левски"-ФК"Сигурност"

ФК"Хемус" - ФК "Ветерани"

ФК"Пластхим"- ФК"Ботев"

ФК"Ферплей"-ФК"Мала Ноча"

ФК"Ливърпул" - ФК "Аякс"

ФК"Валенсия"-ФК"Колчестър"

ФК"Надежда"-ФК"Черно дере"

 

11.05.2013г.-10ч.

11.05.2013г.-11ч.

ФК"Олимп"-ФК"Ветерани"

ФК"Левски" - ФК "Ботев"

ФК"Каталунци"-ФК"Колчестър"

ФК"Сигурност"-ФК"Черно дере"

ФК"Хемус"- ФК"Мала Ноча"

ФК"Пластхим"- ФК"Аякс"

ФК"Валенсия"-ФК"Ферплей"

ФК"Надежда"- ФК "Ливърпул"


чл.14.Класирането в групите се извършва по :

 1.Брой точки /за победа - 3точки,за равен - 1т.

1.1.Ако два отбора имат еднакъв брой точки по предно място в класирането заема отборът ,постигнал по -добър резултат от срещите помежду им.

 1.2.Ако три и повече отбора имат еднакъв брой точки ,класирането им се извършва по ново класиране по резултатите от срещите помежду им.При равенство в точките,головата разлика и по -голям брой отбелязани голове се преминава към следващите показатели:

2.По -голяма обща голова разлика.

3.По-голям брой на отбелязаните голове.

4.По-малък брой наказателни точки за спортсменство, като за жълт картон се присъжда една наказателна точка, а за червен картон-три наказателни точки.

5.Жребий.

чл.15.За четвъртфиналите се класират първите четири отбора от всяка група, които се срещат накръст,съответно:

1-ва среща:първи от първа група - четвърти от втора група - 19.05.2013г. -10.30ч.

 2-ра среща: втори от първа група- трети от втора група

 3-та среща: трети от първа група - втори от втора група

4-та среща: четвърти от първа група - първи от втора група

чл.16.За полуфиналите се класират:

- победителят от първата среща срещу победителя от втора среща.- 26.05.2013г.-10.30ч.

- победителят от трета среща срещу победителя от четвърта среща.-26.05.13г.-10.30ч.

чл.17.Победителите от двата полуфинала играят финал,а загубилите играят за трето и четвърто място ,както следва:

Мач за 3 и 4-то място: -02.06.2013г.-10.00ч.

Мач за 1 и 2-ро място: -02.06.2013г.-11-00ч.

чл.18.Четвъртфиналите и полуфиналите се играят на елиминиране, като при равенство в редовното време се изпълняват по пет наказателни удара /дузпи/,а при ново равенство -по един наказателен удар до излъчване на победител.Това правило важи и в мача за трето и четвърто място и финала.

5.Награди

чл.19.Награди получават:

1.Отбора победител.

2.Отбора класирал се на второ място.

3.Отбора класирал се на трето място.


Васил Стефанов

Председател на  Комисия ОКВМДС

Общински съвет- Аксаково



Търсене
ОБЩИНСКА ИЗБИРАТЕЛНА КОМИСИЯ - АКСАКОВО
www.eufunds.bg